Rok 2016

Činnost divadelního spolku v Josefově Dole je různorodá a přináší do našeho údolí řadu kulturních aktivit. Kromě vlastní divadelní činnosti zveme i další divadelní spolky k hostování a podílíme se na akcích pořádaných dalšími subjekty. Program divadla začíná v období jarních prázdnin. V letošním roce měli diváci možnost zhlédnout např. zajímavou hru ochotníků z Jilemnice Petrolejové lampy, děti Kašpárkovu pohádku a v rámci Noci s Andersenem Pohádku o víle. Z obce Rakousy přivezli ochotníci pro naše publikum vynikající komedii Světáci, z Rokytnice nad Jizerou přijeli do našeho divadla s komedií Slaměný klobouk.
V divadle jsme zažili i slavnostní premiéru filmovou. Studenti filmové akademie z německého Výmaru natočili v Josefově Dole krátký scifi film a do dvou rolí obsadili členky našeho spolku. Světová premiéra filmu Inklutanten 3 se uskutečnila právě v našem josefodolském divadle za účasti všech tvůrců filmu i jejich pedagogů a přátel.
Další významnou akcí je každoroční pořádání Krajské přehlídky venkovských divadelních souborů Josefodolské divadelní jaro, jehož 26. ročník proběhl ve dnech 6. 5. – 8. 5. Jde o přehlídku postupovou na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou a její organizace je pro členy spolku velmi náročná. V roce 2016 se přehlídky zúčastnilo osm soutěžních souborů a program byl pro diváky atraktivní.
Josefodolští ochotníci ovšem také zkoušejí, každoročně nastudujeme novou hru a letošní premiéra detektivní komedie Paní Piperová zasahuje vyšla na sobotu 9. 7.
Během roku jezdíme rovněž na zájezdy se svými inscenacemi, tzv. „štace“. Za zmínku stojí účast na letních Shakespearovských slavnostech v Jihlavě, kde jsme uvedli komedii Dobrý konec všechno spraví.
V září v našem divadle vystoupil spolek Dipona z Louňovic se dvěma jednoaktovkami Pět dolarů za lásku a koncem října Rádobydivadlo Klapý přijelo do Josefova Dolu s vynikající inscenací Rozmarné léto Vladislava Vančury.
V závěru roku každoročně připravujeme kulturní program ve spolupráci s kulturní komisí Obecního úřadu v Josefově Dole. Soubor Hemiola z Liberce se představil s koncertem barokní a renesanční hudby a DS Krakonoš z Vysokého nad Jizerou uvedl Krkonošské poudačky.
Divadlo v Josefově Dole navštívilo v roce 2016 celkem 1 373 diváků.
V polovině listopadu nastala změna ve vedení spolku. Na výroční schůzi byl zvolen nový výbor ve složení Hanička Dohnalová, Gabriela Tahalová, Hana Stuchlíková, MUDr. Karel Stuchlík a Karel Stuchlík ml. Hospodářkou spolku byla zvolena Denisa Svárovská. Děkujeme Markétě Počekajlové za dosavadní dlouholeté vedení spolku a rovněž i dalším dlouholetým členkám výboru Aleně Miksové a Heleně Košteynové.

Odehraná představení
Repertoár spolku
12. 2. – Návštěva staré dámy – Železný Brod
18. 2. – Návštěva staré dámy – Tanvald
28. 2. – Dobrý konec všechno spraví – Maršovice
11. 3. – Návštěva staré dámy – Rokytnice nad Jizerou
12. 3. – Návštěva staré dámy – Poniklá
25. 3. – Návštěva staré dámy – Rakousy
26. 3. – Návštěva staré dámy – Josefův Důl
9. 4. – Návštěva staré dámy – Desná
23. 4. – Dobrý konec všechno spraví – Železný Brod
5. 5. – Návštěva staré dámy – Josefův Důl
9. 7. – Paní Piperová zasahuje – Josefův Důl
15. 7. – Dobrý konec všechno spraví – Jihlava
27. 8. – Paní Piperová zasahuje – Josefův Důl
24. 9. – Paní Piperová zasahuje – Desná
25. 11. – Paní Piperová zasahuje – Velké Hamry
30. 12. – Paní Piperová zasahuje – Josefův Důl

Hostující soubory
13. 2. – Petrolejové lampy – Divadlo Jilemnice
27. 2. – Kašpárkova pohádka – DS Tyl Železný Brod
4. 3. – Světáci – KDS Jizeran Rakousy
1. 4. – Pohádka o mořské víle – DS Burian Tanvald
8. 4. – Slaměný klobouk – DS Jirásek Rokytnice n. J.
6. 5. – Čertovská pohádka – DS Tyl Slaná
6. 5. – Světáci – KDS Jizeran Rakousy
6. 5. – Holky z kalendáře – DS Krakonoš Vysoké n. J.
7. 5. – Kontrola v městě Kocourově – TJ Sokol Bozkov
7. 5. – …a za Tracym tygr – DS Tyl Slaná
7. 5. – Ženitba – DS Havlíček Zákupy
8. 5. – Královny – ODS Jirásek Olešnice
8. 5. – Žena v trysku století – L. S. D Lučany nad Nisou
17. 9. – Pět dolarů za lásku – DIPONA Louňovice
28. 10. – Rozmarné léto – Rádobydivadlo Klapý
28. 12. – barokní a renesanční hudba – Hemiola Liberec
29. 12. – Krkonošské poudačky – DS Krakonoš Vysoké n. J.