Rok 2019

Činnost spolku jsme symbolicky zahájili 19. 1. 2019 štací do blízkého Jiřetína pod Bukovou, a to s italskou komedií Otcové se rodí ve skříních. S touto celkem úspěšnou inscenací jsme hostovali během roku v dalších obcích a městech – v Desné v Jizerských horách, v Rokytnici nad Jizerou, v Neratovicích, ve Smržovce, v Plavech, v Libochovicích v rámci Libochovického divadelního léta a zúčastnili jsme se městské přehlídky v Lomnici nad Popelkou. Pro diváky v Josefově Dole jsme reprízovali v období zimních a letních prázdnin a na přehlídce venkovských souborů Josefodolské divadelní jaro.
Na počátku letních prázdnin jsme v josefodolském divadle uvedli v premiéře báchorku J. K. Tyla Tvrdohlavá žena v úpravě Jaroslava Kodeše. Tvrdohlavou ženu jsme reprízovali ještě během letních prázdnin a na podzim v Josefově Dole a ve Velkých Hamrech.
Divadlo Josefův Důl nabízí divákům i inscenace jiných ochotnických souborů. Během roku se u nás vystřídali ochotníci z Hrádku nad Nisou s hrou Tři ženy, DS Burian z Tanvaldu s detektivkou Past na osamělého muže, Svatopluk z Benešova hostoval v Josefově Dole s inscenací Maribel a podivná rodina, dvakrát přijel do Josefova Dolu soubor z Hodkovic nad Mohelkou s ruskou klasikou Žerty Antona Pavloviče, z toho jednou se zúčastnil Josefodolského divadelního jara. Divadelní nabídka v období jarních prázdnin pokračovala s inscenacemi Tanga pro Ježíška DK Jirásek z České Lípy a komedií A je to v pytli DS Jirásek z Rokytnice nad Jizerou.
Poté nás zaměstnala především organizace přehlídky venkovských ochotnických souborů Josefodolské divadelní jaro, jehož 29. ročník proběhl ve dnech 10. 5. – 12. 5.2019. Celkem se zúčastnilo sedm souborů. Žánrově se soubory celkem sjednotily. Odehrály se dvě pohádky – Kuba a zkrocená kráva (DS Havlíček Zákupy) a O princezně, Honzovi a zlatém chmýří (Činohra Skaláček Tisá). Pohádky otvíraly a zavíraly divadelní maraton. DS Máj z Tatobit na přehlídku přijel s veselohrou J. K. Tyla Chudý kejklíř aneb noční navštívení, Hodkovické amatérské divadlo si v Josefově Dole zopakovalo Žerty Antona Pavloviče, DS J. J. Kolár z Poniklé nabídl detektivku Osm žen, DS Jirásek Olešnice komedii Agentura Drahoušek a DS Havlíček Zákupy Víme, jak je důležité míti Filipa. Přehlídka byla jako vždy časově náročná, ale organizačně zdárně zvládnutá.
V říjnu do Josefova Dolu pak přijel soubor DS Jizeran z Rakous s komedií Charleyova teta. Závěr roku patřil rovněž kultuře a divadlu – Josefodolští uzavřeli sezonu reprízami svých inscenací Otcové se rodí ve skříních a Tvrdohlavá žena.
V roce 2019 navštívilo divadlo v Josefově Dole celkem 1 249 platících diváků.
Děkujeme všem členům za časově náročnou práci pro spolek i reprezentaci divadla i obce, všem příznivcům divadla za pomoc a propagaci a všem sponzorům za finanční příspěvky a věcné dary. A samozřejmě divákům za hojnou návštěvnost josefodolského divadelního stánku.

Odehraná představení
Repertoár spolku
19. 1. – Otcové se rodí ve skříních – Jiřetín pod Bukovou
2. 2. – Otcové se rodí ve skříních – Desná
16. 2. – Otcové se rodí ve skříních – Josefův Důl
2. 3. – Otcové se rodí ve skříních – Lomnice nad Popelkou
30. 3. – Otcové se rodí ve skříních – Rokytnice nad Jizerou
4. 4. – Otcové se rodí ve skříních – Neratovice
10. 5. – Otcové se rodí ve skříních – Josefův Důl
24. 5. – Otcové se rodí ve skříních – Libochovice
6. 7. – Tvrdohlavá žena – Josefův Důl
13. 8. – Otcové se rodí ve skříních – Josefův Důl
16. 8. – Tvrdohlavá žena – Josefův Důl
21. 9. – Otcové se rodí ve skříních – Smržovka
28. 9. – Tvrdohlavá žena – Josefův Důl
19. 10. – Otcové se rodí ve skříních – Plavy
2. 11. – Tvrdohlavá žena – Velké Hamry
28. 12. – Tvrdohlavá žena – Josefův Důl
29. 12. – Otcové se rodí ve skříních – Josefův Důl

Hostující soubory
26. 1. – Tři ženy – DS Vojan Hrádek nad Nisou
9. 2. – Past na osamělého muže – DS E. F. Burian Tanvald
23. 2. – Maribel a podivná rodina – DS Svatopluk Benešov
16. 3. – Žerty Antona Pavloviče – Hodkovické amatérské divadlo
23. 3. – Tanga pro Ježíška – DK Jirásek Česká Lípa
6. 4. – A je to v pytli – DS Jirásek Rokytnice nad Jizerou
10. 5. – Kuba a zkrocená kráva – DS Havlíček Zákupy
10. 5. – Chudý kejklíř aneb noční navštívení – DS Máj Tatobity
11. 5. – Žerty Antona Pavloviče – Hodkovické amatérské divadlo
11. 5. – Osm žen – DS J. J. Kolár Poniklá
11. 5. – Agentura Drahoušek – DS Jirásek Olešnice
11. 5. – Víme, jak je důležité míti filipa – DS Havlíček Zákupy
12. 5. – O princezně, Honzovi a zlatém chmýří – Činohra Skaláček Tisá
5. 10. – Charleyova teta – DS Jizeran Rakousy