Rok 2022

Ochotnický spolek vykazuje celkem aktivní činnost. V zimním období – prázdninách – nabízí divadelní představení nejen pro naše stálé diváky, ale i pro návštěvníky a rekreanty Josefova Dolu a zároveň nabízí i dalším ochotnickým spolkům možnost si u nás zahrát.

Již koncem ledna zde odehrálo své představení divadlo z České Lípy Maude, Lionel a prst Jacksona Pollocka. Za týden Martin Hnyk z Vysokého nad Jizerou vystoupil s Krkonošskými poudačkami. Naši ochotníci nabídli v repríze komedii Tajemný hrad v Karpatech. Další sobotu se představilo divadlo z Lomnice nad Popelkou jednoaktovkami Mandarinkový pokoj. Soubor z Jilemnice hostuje v josefodolském divadle celkem pravidelně a tentokrát přijel s muzikálem Jdeme na to.

V závěru zimních prázdnin náš spolek vystoupil s Tajemným hradem v Karpatech na přehlídce v Lomnici nad Popelkou. V josefodolském divadle dále hostovalo divadlo ze Železného Brodu s inscenací Přítelkyně. Závěr jarních prázdnin uzavřelo Divadlo Nahoď z Prahy inscenací Ödöna von Horvátha Na krásné vyhlídce.

Josefodolští ochotníci jezdili rovněž na tzv. štace, nabídli jsme náš Tajemný hrad do Dolní Kalné, Jablonce nad Jizerou, do Vratislavic nad Nisou, zahráli jsme v Obci Bezděz, v Zásadě, Křížlicích, Chuchelně, tradičně v Tanvaldu.

Na začátku prázdnin pravidelně pro diváky připravujeme premiéru nové inscenace , tentokrát jsme opět sáhli po našem oblíbeném autorovi – Friedrichu Dürrenmattovi a nastudovali jsme komedii Herkules a Augiášův chlív. S touto zajímavou a možná i dost aktuální hrou jsme hostovali na nádvoří zámku v Kosmonosích.

V květnu spolek organizoval Josefodolské divadelní jaro, přehlídku venkovských ochotnických spolků. V roce 2022 to byl již 32. ročník. Vystoupilo šest souborů a troufám si říct, že atmosféra přehlídky byla velmi pohodová, přátelská a akce se vydařila. Porota nominovala na KDP ve Vysokém nad Jizerou mládežnický soubor MALIS z Libochovic.

V červenci jsme nabídli pro děti Pohádkovou show a koncem prázdnin v divadle vystoupil – hlavně pro děti, ale i pro dospělé kouzelník. Po týdenním soustředění v obci zakončil koncertem padesáti členný mládežnický dechový orchestr z Horních Počernic.

Josefododolští ochotníci se opravdu snaží nabídnout divákům jak divadelní představení, ale i další programy a akce, kdy spolupracují s kulturní komisí Obce a rodinným centrem Aura. Pomáhá při organizování dětského dne, při pálení čarodějnic a dalších akcích. Spolek spoluorganizuje rovněž adventní a prosincové programy – Adventní koncert dívčího sboru v kostele, vánoční varhanní koncert v místním kostele a sezonu uzavírá spolek svými divadelními inscenacemi. V závěru roku se v divadle promítal i velmi úspěšný film Jizerské hory.

Činnost spolku je bohatá, daří se nám zapojit i mladé zájemce a kdo se necítí stát na jevišti, rád pomáhá jinak. Poděkování patří i příznivcům našeho spolku, kteří náš spolek podporuje i finančními příspěvky a dary.

Odehraná představení
Repertoár spolku
12. 2. – Tajemný hrad v Karpatech – Josefův Důl
5. 3. – Tajemný hrad v Karpatech – Lomnice nad Popelkou
12. 3. – Tajemný hrad v Karpatech – Josefův Důl
2. 4. – Tajemný hrad v Karpatech – Dolní Kalná
21. 5. – Tajemný hrad v Karpatech – Jablonec nad Jizerou
23. 6. – Tajemný hrad v Karpatech – Vratislavice nad Nisou
2. 7. – Tajemný hrad v Karpatech – Bezděz
9. 7. – Herkules a Augiášův chlív – Josefův Důl
16. 8. – Herkules a Augiášův chlív – Kosmonosy
28. 8. – Herkules a Augiášův chlív – Josefův Důl
22. 10. – Tajemný hrad v Karpatech – Zásada
5. 11. – Tajemný hrad v Karpatech – Desná
11. 11. – Tajemný hrad v Karpatech – Křížlice
3. 12. – Herkules a Augiášův chlív – Chuchelna
8. 12. – Herkules a Augiášův chlív – Tanvald
28. 12. – Herkules a Augiášův chlív – Josefův Důl
29. 12. – Tajemný hrad v Karpatech – Josefův Důl

Hostující soubory
29. 1. – Maude, Lionel a prst Jacksona Pollocka – DK Jirásek Česká Lípa
5. 2. – Krkonošské poudačky – Martin Hnyk
19. 2. – Mandarinkový pokoj – DS J. K. Tyl Lomnice n. P.
5. 3. – Jdeme na to – Divadlo V Roztocké – Jilemnice
19. 3. – Přítelkyně – IKS Železný Brod
26. 3. – Na krásné vyhlídce – Divadlo Nahoď Praha
6. 5. – Třikrát s Leacockem – SD Velká Bukovina
6. 5. – Láska od Mohelky – Hodkovické amatérské divadlo
7. 5. – Za prkennou ohradou – MALIS
7. 5. – Rocker a dvě staré dámy – DS Havlíček Zákupy
7. 5. – (Ne)prodejné manželky – Divadlo Roprachtice
8. 5. – S tvojí dcerou ne – ODS Jirásek Olešnice
29. 7. – Pohádková show – Cirkus Venasis
25. 8. – Kouzelný konec prázdnin – Magic Alex
28. 8. – koncert ZUŠ Horní Počernice
30. 12. – film Jizerské hory